Haber

İçişleri Bakanlığı, depremzedeleri taşıyacak nakliye şirketlerinin tarifelerini belirledi.

Merkez üssü Maraş olan ve 11 ili etkileyen depremin ardından taşınmak isteyenlerden fahiş nakliye fiyatları istendiği yönündeki şikayetler üzerine İçişleri Bakanlığı, “Afet Bölgelerinde Eşya Taşıma Tarifeleri” başlıklı genelgeyi belediyeye gönderdi. valilikler.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, fahiş fiyatların önüne geçmek için oda temsilcileri ve sektör paydaşlarıyla toplantılar yapıldığı, bölge koşulları değerlendirilerek fiyatlarda aşağı veya yukarı yüzde 15 esneklik sağlanabileceği belirtildi.

Genelgeye göre 4+1’e kadar olan konutlar için konuttan konuta eşya taşıma bedeli; Şehir içinde konuttan konuta eşya taşınması (25 kilometre dahil) için personel bedeli dahil azami 6 bin lira personel dahil azami 9 bin lira olacak.

Açıklamada şu sözler yer aldı:

“Şehirler arası evden eve eşya taşıma bedeli 6 bin TL olup, kilometre başına azami 10 TL (25 kilometreyi geçen kısım için) ayrıca 1.000 TL varış asansör maliyeti, 2.000 TL varış işçilik maliyeti ve 1.000 TL eklenmektedir. TL sürücü ücreti Taşıma işleri için asansör kiralanması durumunda 10. kata kadar maksimum asansör kiralama ücreti 1.000 TL olup, bu katın üzerindeki her kat için ayrıca 100 TL kira bedeli alınır.

Bu kapsamda, OHAL Kanunu’nun 9. maddesi uyarınca normal piyasa koşullarına göre fiyat oluşumunun sağlanması amacıyla bu tarifeler çerçevesinde yerel koşullar da dikkate alınmaktadır. fiyatları yüzde 15’lik esneklik bandında aşağı veya yukarı belirleyerek halka arz eder. (HABER MERKEZİ)

resadiye-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu