Haber

Konya Büyükşehir’den Depremzede Üniversite Öğrencilerine Etüt Salonu Desteği

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, deprem felaketi nedeniyle Konya’da ağırladıkları depremzede üniversite öğrencilerinin online eğitimlerine katılabilmeleri için Büyükşehir Belediyesi’nin öğrenci merkezlerindeki bilişim ağırlıklı etüt salonlarından yararlanabileceklerini söyledi. eğitim.

Konya’da depremden etkilenen üniversite öğrencilerinin online eğitimden geri kalmamaları için Konya Büyükşehir Belediyesi öğrencilerin yararına etüt merkezleri sunuyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, asrın felaketinin yaralarını sarmak için devlet iş birliğiyle başta Hatay olmak üzere depremden etkilenen tüm bölgelerde çocuk ve gençlerin rehabilite edilmesi için faaliyetler düzenlediklerine değindi. ulus.

Deprem felaketlerinin ardından çok sayıda insanın şehirlerini terk etmek zorunda kaldığını kaydeden Lider Altay, “Depremden etkilenen çok sayıda üniversite öğrencisini aileleriyle birlikte Konya’da da ağırlıyoruz. Bizler sarsıntılarda hayatı normale döndürmek için çabalarken, ilimizdeki üniversite öğrencilerimizin de derslerinden geri kalmamasını istiyoruz. Bu doğrultuda Büyükşehir Belediyemize bağlı öğrenci merkezlerinde oluşturduğumuz bilişim destekli etüt salonlarımızı şehrimizde bulunan üniversite depremzedelerimizin online eğitimlerine katılabilmeleri için gençlerimizin kullanımına sunduk. Geleceğimizi inşa edecek olan misafirlerimizi burada oldukları sürece en keyifli şekilde ağırlamak ve eğitimlerine katkı sağlamak için elimizden geleni yapacağız.”

Üniversite depremzede öğrencilerinin online eğitimlere katılabilecekleri merkezler ise şöyle: Atmosfer Bosna (Kılıçarslan Gençlik Merkezi), Keykavus Lisesi Medeniyet Akademisi, Keykubad Lisesi Medeniyet Akademisi (Ecdat Bahçesi içi), Keyhüsrev Lisesi Medeniyet Akademisi (İplikçi Camii Yanı) ) ve Ereğli Lisesi Medeniyet Akademisi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haberkadikoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu