Haber

Keçiören Belediyesi Sabun ve Yüzey Temizleyici Üretim Atölyesi Açtı

Keçiören Belediyesi tarafından sabun ve yüzey temizleyici üretim atölyesi açıldı.

Bağlum Karakaya Mahallesi’ndeki Ar-Ge tesislerinde kurulan atölyenin açılışında konuşan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Kovid-19 salgınıyla birlikte maske, kolonya ve dezenfektan ihtiyacının ortaya çıkmasıyla 90 bin dezenfektan üretildiğini belirtti.

Kamu kurumlarında sıvı sabun maliyetlerinin yüksek olduğunu, bu nedenle sıvı sabun üretim atölyesi kurduklarını belirten Altınok, şöyle konuştu:

“Pandemi döneminde Ar-Ge merkezimizi kurduk. Maske, kolonya, çocuk ve yetişkin dezenfektanları üretip ücretsiz olarak dağıttık. Üretiyoruz. Bazı kurumlarımız bazı yerlerde ürettirip kendi amblemlerini bastırıyorlar. Ama biz Burada kimya mühendislerimizle ürettik, ürettiklerimizi de sokakta vatandaşlarımıza dağıttık.”

Kamu kurumları ve okulların sıvı sabun ihtiyacı ücretsiz olarak karşılanacak

En büyük giderlerden birinin sıvı sabun ve yüzey temizleyici olduğunu belirten Altınok, üretilen temiz ürünlerin belediyenin birimlerinde kullanılacağını belirterek, şöyle devam etti:

“Biz bu işlere çok para ödüyoruz. Sadece biz değil tüm kurumlar veriyor. Artık kolonya ve dezenfektanın yanı sıra kendi sıvı sabunumuzu da üretmeye başladık. Maliyet analizi de yapıyoruz. Bunun üçte birine mal olacağını hesapladık.” Kendimiz üretirsek daha az. Artık tüm ihtiyaçlarımızı buradan karşılayacağız. Ayrıca okullarımızı da.” “Dünyayı dolaşıyoruz. Okullarınızın ve kamu kurumlarınızın sıvı sabunlarını ücretsiz karşılayacağız. Üstelik piyasadan aldığımızdan daha kaliteli olacak. Ellerimizi ve cildimizi tahriş etmeyecek.”

Açılış dolayısıyla düzenlenen çekilişte iki çocuğa bisiklet hediye edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu