Ekonomi

Elektrik gün öncesi piyasası tavan fiyat limitinde indirim

Resmi Gazete’de yayımlanan Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) kararına göre, Gün Öncesi Piyasası ve Dengeleme Güç Piyasasında Baz ve Tavan Fiyat Limitlerinin Belirlenmesine İlişkin Yöntem ile Asılların kesintili birinci unsurunun beşinci fıkrası düzenlendi. değiştirilmiş

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) Resmi Gazete’de yayımlanan kararına göre ilgili piyasalarda alt fiyat limitleri 0 TL/MWh, maksimum fiyat limitleri ise 3 bin 50 TL/MWh olacak.

Yapılan değişiklikte “Yürürlüğe girdiği tarihten itibaren Kurul tarafından yeni bir karar alınana kadar ilgili piyasalarda asgari fiyat limitleri 0 TL/MWh, tavan fiyat limitleri ise 3 bin 50 TL/MWh olarak uygulanır. bu paragraf Bu başvuru sırasında bu Usul ve Esasların dördüncü maddesinin ikinci fıkrası hükümleri uygulanmaz.” kelimeler yer aldı.

Gün öncesi piyasası, elektriğin teslim gününden bir gün önce, elektrik ticareti ve dengeleme faaliyetlerinde kullanılan, piyasa işletmecisi tarafından işletilen organize piyasa olarak tanımlanmaktadır. Piyasa, elektrik gücü referans fiyatını belirlemeyi amaçlamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu