Yaşam

Deniz Dündar kimdir? Voscreen Kurucusu Deniz Dündar’ın Hayatı ve Kariyeri

Ulusal Parti Genel Başkan Adayı Muharrem İnce’nin dün akşam katıldığı televizyon programında Deniz Voscreen uygulamasını anlatmasının ardından Deniz Dündar’ın mesleği vatandaşların merak konusu oldu. Voscreen uygulamasının geliştiricisi olan Dündar’ın kariyeri ile ilgili araştırmalar başladı. Peki, Deniz Dündar kimdir? Kaç yaşında? İşte Deniz Dündar hakkında merak edilenler.

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin Voscreen uygulamasını gündeme getirmesinin ardından uygulamanın kurucusu Deniz Dündar’ın mesleği vatandaşların merak ettiği konulardan biri oldu.

Deniz Dündar kimdir?

Voscreen adlı dil toplama uygulamasının kurucusu Deniz Dündar’dır. Kendisini farkındalık öğrencisi ve verici olarak tanıtan Dündar, lisans eğitimini 1998 yılında ODTÜ Eğitim Fakültesi’nden mezun olarak tamamladı. Meslek hayatına İngilizce öğretmeni olarak başlayan Dündar, Başkent, Yeditepe ve Bilgi Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı. 2006 yılında kurumsal hayata veda etti. Yolculuğumda Dream & Development, Voscreen, Human Feeds on Humans ve Vondation gibi girişimleri kurdu. 2014 yılından bu yana Voscreen yönetim kurulu lideri olarak şirketin uluslararasılaşma sürecini yönetmektedir.

Voscreen uygulaması hakkında konuşan Deniz Dündar, bir röportajında ​​şu sözleri verdi ⬇️

Bir İngilizce öğretmeni olarak İngilizce öğrenirken çok büyük zorluklar yaşadığımızı görünce kitlesel ve kalıcı bir çözüm arayışına girdim ve bu sürecin sonunda Voscreen ortaya çıktı. Yedi milyar insan ana dilini öğrenebilir. Yani bu bir zeka ya da yetenek sorunu değil, bir girdi-çıktı sorunudur. En uzun on beş saniyelik görseller hazırladık ve bunu İngilizce için de başarabilir miyiz diye sorduk. Film, belgesel, müzik ve haberlerden kısa sahneler izleyen kullanıcılarımız uygulama içerisinde bulunan özelliklerin de katkısı ile İngilizcelerini geliştirmektedir. Her biri birer damla gibi olan bu görüntüleri izleyerek önce havuzu doldurup sonra taşmasını amaçladık. Bu kolay bir denklem.

Voscreen’de beş amaç ile yola çıktık: Doğru bir eğitim uygulaması olmak, ücretsiz eğitim vermek, iş modeli olan değerli ve kârlı bir şirket olmak, doğru bir kurum kültürü oluşturmak ve içinde doğmuş global-dijital bir eğitim markası olmak. Hindi. İngilizce eğitimi ve öğretimi alanında. Sekiz yıllık bir proje takvimi ile çalışmaya başladık. Voscreen’i web, IOS ve Android platformlarında kullanıma sunduk. Bugün itibariyle 74 ülkeden 4 milyon kullanıcıya ulaştık. Şu anda Çin’de değerli ilerlemeler kaydediyoruz. Son yedi ayda 450 bin Çinli kullanıcımız oldu. Özellikle Türkiye’de öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin severek kullandığı bir uygulama ortaya çıktı. Daha yapılacak çok şey var. Yukarıdaki beş hedefe ulaşmak için büyük bir inançla ve şevkle çalışmaya devam ediyoruz.

, Şubat 2020

Deniz Dündar Twitter hesabı

haber-sarikaya.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu