Haber

Bakan Akar, Danimarka’daki alçak saldırıyı kınadı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar şunları söyledi: Halkbank Geleneksel İftar ToplantısıDanimarka’da tekrarlanan provokasyona tepki gösterdi.

“AT HAREKETİNİ ALIŞKANLIĞA GETİRDİLER”

Bugün Danimarka’da bir menfur akının daha yaşandığına değinen Akar, şunları kaydetti:

“Avrupa ülkelerinin bir kısmı, sadece Türkiye’nin değil tüm İslam aleminin en kutsalı, insanlığın değeri olan Kur’an-ı Kerim’i, hiçbir şekilde düşünce özgürlüğüyle açıklanamayacak şekilde aşağılamayı alışkanlık haline getirdi. düşünce ve insani değerlerdir. Bunu şiddetle kınıyor ve kınıyoruz. Bayrağımıza yapılan eylemleri ve Cumhurbaşkanımıza yönelik sözleri şiddetle kınıyor ve kınıyoruz.”

Bunun bir alışkanlık haline geldiğini kaydeden Akar, şunları söyledi: Bunu insan haklarıyla, düşünce özgürlüğüyle, medeniyetle ve modernlikle izah etmek mümkün değil. Bu anlamda ilgili hükümetlerin ve bakanlıkların bir an önce harekete geçmesini bekliyoruz. Bu saldırılara ve provokasyonlara izin vermeyen bazı ülkelerin örnek almalarını ve o ülkeler gibi davranmalarını bekliyoruz.” söz konusu.

“DURMAYACAĞIZ”

Devletlerin savunması ve güvenliği” olmazsa olmazAkar, Cumhuriyet tarihinin en ağır ve kapsamlı faaliyetlerini yürütmeye devam ettiklerini söyledi.

“Terörü kaynağında yok etme” anlayışıyla terörle mücadeleye devam ettiklerini ifade eden Akar, “Irak’ın kuzeyindeki terör yuvalarını, kamplarını ve sığınaklarını teröristlerin kafaları üzerinden yok etme kararlılığı ve kararlıyız. Bunları yapmadan durmayacaktır.Teröristlerin tek şansı vardır, adalete teslim olmak, hayatta kalmaları imkansızdır.dedi.

Suriye’de kurulmak istenen terör koridorunun Mehmetçik tarafından yıkıldığını hatırlatan Akar, şunları kaydetti:

“Tek hedefimiz teröristler. Kimsenin etnik, dini, mezhepsel kökeni bizi ilgilendirmiyor. Biz sadece teröristlerle savaşır ve onları hedef alırız. Ancak bazı iç ve dış kaynaklar, teröristlere yönelik operasyonlarımızı ‘Kürt kardeşlerimize yönelik’miş gibi çarpıtıyor.” “Bu bir yalan. Böyle bir şey söz konusu değil. Kürtler bizim kardeşimizdir. Ekmeğimizi suyumuzu paylaştık, bu Cumhuriyeti birlikte kurduk, şehitliklerde yan yana yatıyoruz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın ve bu fitneye kimse ‘güle güle’ demesin.”

Akar, bir ülkenin ordusu ne kadar güçlüyse ülkenin de o kadar güçlü olacağına dikkat çekti. Ekonomide, sanayide, diplomaside güçlü ordu her zaman o ülkenin halkının ve temsilcilerinin elini güçlendirmektedir. Hamdolsun Silahlı Kuvvetlerimiz asil milletimizin sevgisinden, inancından ve duasından aldığı ilhamla çok ileri düzeyde çalışmalarına devam etmektedir. İnşallah her geçen gün gelişecek ve büyüyecektir. Mehmetçik’in milletinin emrinde, görevinin başında olduğundan kimsenin şüphesi olmasın.‘ diye değerlendirdi.

kagizman-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu