Ekonomi

MicroStrategy kurucu ortağı, Bitcoin transfer etmenin kolay yolunu gösteriyor

Investing.com – Küresel yazılım şirketi MicroStrategy’nin kurucu ortağı ve piyasadaki en önde gelen Bitcoin savunucuları arasında yer alan Michael Saylor, Bitcoin Lighting Network’ü kurumsal e-posta adresine entegre etti.

Yani isteyen herkes Michael Saylor[email protected]” e-posta adresini kullanarak LN ağı üzerinden BTC gönderebilir. Lightning Address protokolünü kullanan bu entegrasyon sayesinde, kullanıcılar BTC adresini e-posta adresi gibi daha tanıdık tanımlayıcı öğelere tanımlayabilir.

Lightning Network, Bitcoin ağındaki ödemeleri daha ucuz ve daha hızlı hale getiren Bitcoin katman-2 ağı olarak yıllardır bir ölçeklendirme çözümü olarak çalışmaktadır.

Michael Saylor, bir süredir Lightning Network’e desteğini dile getiriyordu. Son atılımında, kurumsal e-posta adresini Bitcoin Lightning Network’e eklediğini Twitter’da duyurarak Bitcoin ağına ekleme yapmaya devam etti.

Saylor’ın şirketi MicroStrategy, dünyanın en büyük Bitcoin holding kuruluşu olmaya devam ediyor. Şirket, son Bitcoin satın alımıyla Yaklaşık 4.17 milyar dolar değerinde 140.000 BTC’ye sahipti. Ayrıca BTC’nin toplam maliyetini 29.800 dolara kadar düşüren şirket, geçtiğimiz hafta da bu fiyatlardan nasibini almıştı. Bitcoin’inaylar sonra 30.000 doların üzerine çıkarak karlı hale geldi.

Bitcoin bugün 29.900 dolarda iken gün içinde 29.000 dolardan dikkat çekici bir sıçrama yaptı.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu