Haber

Japonya’da polis büyüyen ‘suşi şakaları’ nedeniyle 3 kişiyi gözaltına aldı

Polis, Japonya’da şubat ayında başlayan hijyenik olmayan suşi şakaları nedeniyle üç kişiyi gözaltına aldı. Self servis yöntemiyle döner bant üzerinde suşi servisi yapan zincir restoranların ‘Sushi Terror’ adı verilen bu şakaların artmasından büyük darbe aldığı belirtildi.

Kültürel temizliğin son derece katı kurallarla uygulandığı Japonya’da şubat ayında başlayan ve giderek artan ‘suşi terörü’ şakaları, restoran reyonunu krizin eşiğine getirdi. Bazı kişilerin self servis suşi restoranlarında döner tablada servis edilen suşiyi yalayıp geri koymasıyla ilgili şakaların görüntüleri ve bir başkasının zencefil turşusu kavanozuna izmariti koyması sosyal medyada viral oldu. Bu tür görüntülerin artması restoranları önlem almaya sevk etti ve bazı self servis carousel suşi restoranları kapatma kararı aldıklarını açıkladı.

HİZMETİN DURUMUNU TAMAMEN DEĞİŞTİRİYORKura Sushi restoran zinciri dün bir basın açıklaması yaparak, Aichi Bölge Polisinin restoranlarında yaşanan şakalara karışan 3 kişiyi gözaltına aldığına değindi. Yetkililer, müvekkilleri için inanç temelli hizmetlerini baltalayan eylemlerin suç olduğunu vurguladı. Turntable self-servis suşi restoranları zinciri Choushimaru ise 3 Mart’ta yaptığı açıklamada, ‘turntable self-servis’ hizmetlerini 26 Nisan itibarıyla tamamen durduracaklarını ve başka bir suşi siparişi verme tekniğine geçeceklerini belirtti. Bandonun yanındaki masalarda oturan müşteriler self servis sistemle dönen suşiden istediklerini alıyorlar.

haber-turhal.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu