Haber

Enkazdan kurtardıkları depremzedeyi hastanede ziyaret etti

Enkazdan kurtardıkları depremzedeyi hastanede ziyaret etti

Kayseri’de itfaiye ekipleri, Belediye Başkanı Büyükkılıç ile birlikte enkazdan kurtardıkları depremzedeleri hastanede ziyaret etti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç:

“Yaşa ve başla etkinliğin ilk anından itibaren Kayseri olarak her zaman yanlarında olduk”

KAYSERİ – Kayseri’de itfaiye ekipleri, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile birlikte Kahramanmaraş’ta enkaz altından çıkardıkları yaralı depremzedeleri ziyaret ederek moral verdi.

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen ve 11 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerle Kayseri İtfaiyesi Kahramanmaraş’a gitti. Burada enkaz altında kalan depremzedelere ulaşan ekipler, onlarca vatandaşı çıkardı. Görevlerinin bitmesiyle kente dönen ekipler, enkaz altından çıkarılarak tedavi edilmek üzere Kayseri Şehir Hastanesi’ne getirilen depremzedeler Semih Koska ve Sultan Zorkun’u Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile birlikte ziyaret ederek moral verdi. bir destek.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Cumhurbaşkanımızın şehrimize kazandırdığı Kayseri Şehir Hastanesi için bir hekim olarak sizlere bir hekim olarak teşekkür ediyorum. Kahramanlarımız Semih abimizi birlikte ziyaret etmemizi istediler. Biz de eşlik ettik. Dualarını alıp üzerimize bir şey düşer mi diye çalışıyoruz.Kayseri’nin Kahramanmaraş’a yakınlığı nedeniyle depremden etkilenen kardeşlerimiz hem şehrimize misafir olmaları hem de Sağlık hizmetlerimizden fayda boyutuyla misafirimiz olan şehir. Kahramanmaraş’ta kardeş şehir olarak çalışmalarımızı orada sürdürüyoruz” dedi.

Depremzede Semih Koska, “Enkazdan buraya getirildim. Gece 04.17’de enkazın içine düştük. Yaklaşık 20 saat orada kaldım ve orada 2 deprem yaşadım. Enkazda Hatay depremini de yaşadım. Beni kurtaran ekip Kayseri’den bugün cumhurbaşkanı ile ziyarete geldiler, “İlk defa yaşadım ve çok kötüydü. Allah bir daha kimseye yaşatmasın” dedi.

Başkan Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Kızılkan ve Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Serhat Koyuncu eşlik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu