Haber

Emet ilçesinde altyapı çalışmaları tamamlandı, üst yapı çalışmaları başlıyor

Kütahya’nın Emet ilçesinde devam eden altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından Bursa Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle üst yapı çalışmalarına başlanacağı bildirildi.

Altyapı çalışmalarının ardından yolların kentsel tasarıma uygun hale getirilmesi, kaldırımlar, aydınlatma ve daha fazlası için Bursa Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği yapılacak. Modern bir altyapıya kavuşacak olan ilçe, üst yapı düzenlemeleriyle de yepyeni bir görünüme kavuşacak.

Emet Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Bursa Büyükşehir Belediyesi teknik ekipleriyle bir araya gelerek projelendirme aşamalarını görüştü. İki belediye ortak çalışma içine girerek ilçenin yeniden imarı için kolları sıvadı.

Bir şehrin yeniden doğuşuna adım adım şahitlik ettiklerini söyleyen Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, “Allah’ın izniyle çalışmalarımız adım adım ilerliyor. Bu süreçte bir takım sıkıntılar yaşıyoruz galiba farkındayız ama her şey bizim için. halkımızın daha huzurlu modern bir semtte yaşaması için.Sorunlar bitince özlenen Gazi Emetimize kavuşacağız.Üst yapı projeleri çerçevesinde yaya kaldırımları oluşturmak, aydınlatma, fidan dikimi, parke taşı kaldırımlar ve ortak kullanım alanları oluşturmak için çok taraflı çalışmalar planlanıyor. yaşam alanları Yeni yolların kentsel tasarıma uygun formda yapılması için de gerekli çalışmalar başlatıldı.Bursa Büyükşehir Belediyesi teknik heyetleri Emet ilçemizde saha incelemeleri yaparak teknik bilgi alışverişinde bulundular.Bu iş birliğini Türkiye için büyük bir adım olarak görüyorum. Gazi Emetimizin yeniden imar edilmesi Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Parıltı Aktaş ve ekibine bizlere her zaman destek oldukları için teşekkür ediyorum. dedi. – KÜTAHYA

haber-sungurlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu