Haber

Cem Bölükbaşı, Super Formula’daki ilk yarışını 8. sırada tamamladı.

Super Formula serisinde yarışan Cem Bölükbaşı, TGM Grand Prix ile ilk yarışını 8. sırada tamamladı. Bölükbaşı, Fuji Uluslararası Yarış Pisti’nde düzenlenen yarışa 20. sıradan başladı.

Espordaki başarılarının ardından açık tekerlek yarışları serisine geçiş yapan ve 2022’de Türkiye’yi uluslararası arenada temsil ederek Formula 2’ye yükselen Cem Bölükbaşı, Formula 1’e en yakın seri olarak kabul edilen Magnificent Formula’da ilk yarışa girdi. yeni dönem

7 Nisan Cuma günü yağmur nedeniyle yapılamayan antrenmanların ardından Cumartesi günü yapılan sıralama türlerinde sonuncu olan Cem Bölükbaşı, aynı gün yapılan yarışta 12 sıra kazanarak büyük ilerleme kaydetti. ve yarışı 8. sırada bitirmek. Bu reyting ile 3 puan alan Bölükbaşı, Great Formula’da aynı anda puan alan ilk Türk pilot oldu.

İkinci yarış 9 Nisan Pazar günü yapılacak.

Super Formula’nın ikinci yarışı 9 Nisan Pazar günü yine Fuji International Speedway’de yapılacak. Saat 03.00 TSI’da başlayacak eleme yarışlarının ardından pilotlar saat 08.30’da piste geri dönerek damalı bayrağı ilk gören olmak için yarışacak.

ana sponsorlar Borusan Otomotiv’in yanı sıra ZES, Kuzu Kümelenmesi ve TEM Ajansck Mimarlık, Gentaş Kimya, Neogen ve Çınar Halı’nın desteğiyle Great Formula’da milli sporcuyu seçti.Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından da desteklenmektedir.

Şampiyona SFgo uygulamasından takip edilebilir.

İzleyiciler, Fuji Uluslararası Yarış Pisti veya Suzuka Pisti gibi Japonya’nın ikonik pistlerinin yer alacağı Fabulous Formula serisini SFgo uygulaması üzerinden takip edebilecek. 7 Nisan’da başlayan turnuva 29 Ekim Pazar günü sona erecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kocakoyajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu