Haber

Canik Belediyesi’nden Kadir Gecesi Özel Programı

Canik Belediyesi ilçede ‘Kadir Gecesi Özel Programı’ düzenliyor. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile dünyada ve Türkiye’de dereceye giren konukların katılımıyla düzenlenecek programda Kadir Gecesi dualarla gerçekleştirilecek.

Canik Belediyesi ilçede ‘Kadir Gecesi Özel Programı’ düzenliyor. Canik Belediyesi’nin ilçede düzenleyeceği Kadir Gecesi Özel Programı’nda Ramazan’ın manevi ikliminde son bulacak binlerce vatandaş, Ramazan’dan daha hayırlı olduğu müjdelenen Kadir Gecesi’ni idrak edecek. bin ay, dualarla. Kur’an-ı Kerim keyifli okuma yarışmaları 2011 Dünya ve Avrupa birincisi Fatih Cami Müezzini Recep Yasan, 2017 ve 2019 ezan keyifli okuma yarışları Türkiye birincisi, İstanbul Çamlıca Camii Müezzini Mustafa Alphayta ve 2017 TRT keyifli okuma yarışması birincisi Üsküdar’ın katıldığı Kadir Gecesi Özel Programı Mihribah Sultan Camii Hatibi Mustafa Altın ve Canik İlçe Müftü imamlarının Kur’an-ı Kerim okuyacağı, Mevlid-i Şerif ve ilahilerin okunacağı, 17 Nisan 2023 tarihinde saat 20.00’de Canik Merkez Camii’nde gerçekleşecek.

Vatandaşlar Canik’te Manevi Bir Atmosferde Buluşacak

Canik Belediyesi ve Canik İlçe Müftülüğü iş birliğinde Canik Merkez Camii’nde gerçekleştirilecek olan Kadir Gecesi Özel Programı’nda binlerce vatandaş Kadir Gecesi’nin manevi atmosferinde ön plana çıkacak. Bin aydan daha güzel olacağı müjdelenen Kadir Gecesi’nde ellerini göğe kaldıracak olan vatandaşlar, dualarla rahmet kapılarının arkalarına açıldığı bu mübarek günü idrak edecek. 2011 Dünya ve Avrupa Kur’an-ı Kerim tilaveti birincisi Fatih Camii Müezzini Recep Yasan, 2017 ve 2019 ezan keyfili okuma yarışmaları Türkiye birincisi İstanbul Çamlıca Camii Müezzin Mustafa Alphayta ve 2017 TRT Kur’an-ı Kerim keyifli okuma yarışması birincisi Canik Belediyesi, meydanda vatandaşlara ikramda bulunacak. Üsküdar Mihribah Sultan Camii Hatibi Mustafa Altın ve Canik İlçe Müftü imamlarının Kur’an-ı Kerim okuyacağı, Mevlid-i Şerif ve ilahiler söyleyeceği program.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu