Haber

Burhan Çaçan’ın cenazesinde konuşan Nuri Alço: Doktor anjiyo istedi, Burhan ‘Salı’ dedi

Florya’daki evinde yaşamını yitiren Türk Halk Müziği Sanatçısı Burhan Çaçan (62) için Fatih Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene TBMM Başkan Yardımcısı Celal Adan, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, CHP Milletvekilleri Gürsel Tekin ve Sezgin Tanrıkulu, Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da katıldı. Nuri Alço, Selami Şahin ve Ferhan Toprak olarak. Ortada olduğu sanat camiasından isimler katıldı.

SON GEZİSİNE ÇIKARTILDI

Burhan Çaçan’ın cenaze namazı cuma namazının ardından kılındı. Burhan Çaçan’ın cenazesinin yanı sıra camide 3 farklı cenaze töreni düzenlendi, cami avlusunda ise kalabalık oluştu. Burhan Çaçan için kılınan cenaze namazının ardından cenazesi toprağa verilmek üzere Edirnekapı Şehitliği’ne götürüldü.

NURİ ALÇO: DOKTOR ANJİYO YAPALIM DEDİ, BURHAN SALI DEDİ

Cenazeye katılan oyuncu Nuri Alço, “Burhan benim çok sevdiğim bir arkadaşım, çok küçüktü. Biraz ihmalkarlık yaptı, aynı doktora gidecektik. Doktor Burhan’a dedi ki,” Durumunu hiç iyi görmüyorum, anjio yapalım.” Burhan, “Anjiyo yapalım.” ‘Yarın değil yarın yapalım’ dedi. Akşam konuta gidiyor” dedi.

SELAMI ŞAHİN: BÖYLE SON DURAKTA BULUŞMAK ÇOK ACILI

Müzisyen Selami Şahin, “Çok eski dostum, birlikte çok müzik çalışırdık. Çok buluşur, yemek yer, gezerdik. O da benden çok beste söylerdi. Çok iyi kalpli bir insandır. ” Şair ve söz yazarı Ahmet Selçuk İlkan, “Birçok ortak anımız oldu. Unkapanı İMÇ’de birlikteydik, albümler yaparken, şarkılar hazırlarken, birçok anımız oldu, bazen sabaha kadar saatlerce. Hüzünlü günlerde beraberdik. ve keyifli günler. Böyle bir son durakta buluşmak çok acı.” dedi.

FERMAN TOPRAK: YENİDEN BİR DÖNEM KAPANDI

Müzisyen Ferman Toprak, “Hayatımda yeri çok büyüktü. İstanbul’a geldiğimizde birlikte karar aldık ve albüm yaptık. Aramızdan erken ayrıldı. Ölümünden 1 saat sonra beni aradılar, ben yapmadım” dediler. ‘İnanın, hala inanmıyorum. Bir devir daha bitti Burhan Çaçan, bir devir de bitti’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu