Haber

Aydın KYK Kız Öğrenci Yurdu’nda Yaşanan Facianın Ardından Üniversiteden Yapılan Açıklamaya Tepkiler

Aydın’da dün gece KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda 16 öğrenciyi taşıyan asansörün düşmesi sonucu 1 öğrenci hayatını kaybetti. Aydın Valisi Yakup Canbolat, ‘Kazanın asansöre 15 kişi yerine 16 kişinin binmesi sonucu meydana geldiğini’ açıklarken, sayısız tepki geldi. Hayatını kaybeden öğrencinin bulunduğu okul olan Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nden açıklama geldi. Ancak bu açıklama tepkilere de neden oldu. Detaylar ?

Aydın’da KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda meydana gelen asansör kazasında 1 öğrenci hayatını kaybetti, 15 öğrenci ise yaralandı.

Aydın Valisi Yakup Canbolat’ın asansöre 15 kişi yerine 16 kişinin binmesi sonucu kazanın meydana geldiğini açıklaması tepkilere neden oldu.

Ancak asansörde yaşanan sorunların uzun süredir yaşanması ve şikayetlerin birçok yere iletilmesine rağmen önlem alınmaması üzerine öğrenciler protestoya başladı.

Bu ağır ihmal sonucu hayatını kaybeden öğrenci için taziye bildirisi yayınlayan Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nin açıklaması tepkilere neden oldu.

Zeren Ertaş isimli öğrencinin mağdur edildiği asansör ihmalinin ‘ölümlü kaza’ olarak anılması öğrencilerden tepki çekti.

Tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor…

kayapinar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu